Apie mus

Liudas Leonas,
UAB "Soft Artis"

Mūsų įmonė projektuoja ir diegia industrines vaizdo sistemas. Esame Scorpion Vision programos platintojai Baltijos šalyse.

Vaizdo sistema – tai moderni investicija įmonės konkurencingumui didinti.

Apskritai kalbant, yra keletas būdų, kaip vaizdo apdorojimo technologijos gali atsirasti jūsų įmonėje.

Jei diegiate naujas integruotas gamybos linijas, tai didelė tikimybė, kad viduje bus ir vaizdo sistemos, kurios atliks kokias nors kokybės kontrolės funkcijas. Na, tačiau tai tik įdomus faktas, nes tiesiogiai jums nieko nereikia daryti.

Antras variantas – įdiegti universalius vaizdo sensorius. Tai nedidelių matmenų industriniai prietaisai, savyje turintys kamerą, apšvietimą, vaizdo apdirbimo programą. Juos tiekia žinomi gamintojai (Omron, Festo ir kt). Universalius sensorius konfigūruoti sąlyginai lengva, nes toks ir yra jų tikslas – kad būtų paprasta naudotis. Tačiau problemos iškyla, jei jus nevisiškai tenkina esamos funkcijos. Ką nors ženkliau pakeisti yra sudėtinga.

Todėl labiausiai paplitęs yra trečiasis variantas – projektuoti sistemas pagal konkrečius reikalavimus. Suprantama, yra naudojami standartiniai industriniai komponentai ar jų rinkiniai (kameros, programos ir t.t.), o projektavimas ir sistemos suderinimas jau reikalauja specialių žinių.

Tai ir yra mūsų veiklos sritis. Tačiau mums labai padeda tai, kad Soft Artis nuo pat įkūrimo buvo programavimo firma. Dirbti machine vision srityje taip pat pradėjome kaip programuotojai. O šiuo metu glaudžiai bendradarbiaujame su Tordivel AS, Scorpion Vision kūrėjais. Mums teko diegti ir prižiūrėti daug vaizdo sistemų Skandinavijos ir Vokietijos įmonėse. Profesionali programavimo patirtis ir supratimas kaip programos veikia “iš vidaus“ visuomet suteikdavo mums papildomą pranašumą.

Esame pasirengę padėti tiems, kas orientuojasi į rezultatą. Mūsų patirtis leidžia pasiūlyti iš tikrųjų optimalų variantą funkcijų ir kainos prasme kiekvienam konkrečiam atvejui.

O šiame bloge aprašysime įdomesnius vaizdo sistemų taikymus industrinėje ar laboratorijų aplinkoje. Mūsų atrankos kriterijus –  kad tai būtų inovatyvu, praktiška ir aktualu Lietuvos įmonėms.

Tikimės, kad bus įdomu skaityti, kad kils naujų minčių, ir kad galų gale tai atneš jums tiesioginės naudos.

Liudas Leonas
www.softartis.lt
Kaunas, Raguvos g. 4,
tel: +370 65778335

%d bloggers like this: