Minimalaus biudžeto vaizdo sistema

Automobilių dalių gamintojai iš Birmingham parodė kaip pagaminti vaizdo sistemą naudojant tik minimalų biudžetą. Jie panaudojo Scorpion Vision programą ir porą standartinių web kamerų, iš viso už £64. Tai tikrai įdomus ir netikėtas sprendimas. Daugiau detalių šiame straipsnyje. Patys inžinieriai sukūrė Scorpion profilį ir suderino visą sistemą – teigdami, kad tai jiems nebuvo sunku, juo labiau, kad su Scorpion jau buvo pažįstami.

Mūsų komentaras būtų toks, kad mes nesiūlytume naudoti web kamerų. Net jeigu ir atrodo, kad web kameros ryškumo užtektų, nėra aišku ar pigios kameros gali užtikrinti vaizdo pastovumą. O tai gali sukelti tiesioginių problemų vaizdo analizės algoritmams. Tačiau antra vertus, kalbant apie tinkamumą, reikia atskirti, kam bus naudojama vaizdo sistema  – detekcijai ar matavimams. Kaip taisyklė, matavimai yra gerokai sudėtingesnis ir reiklesnis uždavinys. O jeigu tereikia, tarkime, nustatyti patį faktą – ar detalė yra savo vietoje, tuomet visai gali būti, kad web kameros tikslumas buvo pakankamas.

Įdomu būtų žinoti, kokio dydžio buvo tas mažas biudžetas, nes straipsnyje apie tai nėra duomenų. Mūsų paskaičiavimu, naudojant Scorpion Vision Basic, dvi web kameras, apšvietimą, profilius ir kompiuterį, galėtų susidaryti apie €3000, neskaitant programavimo ir diegimo darbų.

Kalbant apie biudžeto mažinimą, verta atkreipti dėmesį į industrines CMOS technologijos kameras. Tradiciškai jos buvo ir tebėra laikomos prastesnėmis už CCD kameras, tačiau jau kuris laikas visi pripažįsta, kad CMOS kameros padarė didelę pažangą ir kokybės prasme beveik susilygino su CCD kameromis. Tuomet ženkliai mažesnė CMOS kamerų kaina tampa labai svariu argumentu.