Saulės elementų plokštelės (wafers)

Saulės elementų gamyklos dabar kyla visur – Azijoje, Amerikoje, Europoje. Taip pat ir Lietuvoje. Natūralu, kad vaizdo sistemos yra panaudojamos išsamiam gamybos kokybės tikrinimui.

Lazerio pagalba gaunamas 3D saulės elemento plokštelės vaizdas

Yra įvairios saulės elementų gamybos technologijos, tačiau nuo to momento, kai pasirenkama tinkama silicio plokštelė (wafer) ir pradedama taikyti konkreti technologija, broko kaina labai išauga. Todėl prieš pradedant kitus veiksmus yra tikslinga kuo kruopščiau tikrinti ir atsirinkti silicio plokšteles. Tordivel Solar sukūrė sistemą polikristalinių saulės elementų plokštelių (wafers) kokybės tikrinimui, kurią sudaro keletas stočių:

    Aptiktas briaunos defektas

  • topologijos (ar taisyklinga plokštelės  geometrija- atstumai tarp briaunų, briaunų ilgiai bei kampų išmatavimai)
  • storio, varžos bei krūvininkų gyvavimo laiko  matavimo stotis
  • mikroįtrūkimų aptikimo stotis
  • paviršiaus tikrinimo  stotis (ar lygios briaunos, ar pilnai padengtas paviršius, ar nėra iškritusių mikrokristalų bei užterštumo)

Visos stotys integruotos tarpusavyje, konfigūruojamos ir valdomos iš vieno kompiuterio. Statistiniai duomenys ir plokštelių vaizdai kaupiami duomenų bazėje.  Gamykloje tokia linija paprastai integruojama su plokštelių rūšiavimo įrenginiu (sorter), kuris automatiškai sudeda plokšteles į numatytas dėžutes kiekvienai kokybės klasei.  Ši linija dirba greitai – sugeba patikrinti 1 plokštelę per sekundę.

Tordivel Solar topologijos stotis

%d bloggers like this: